Pfdssw
-strona główna

Największa organizacja sztuk walki, zrzeszająca ponad 30 związków różnych stylów


   

MISTRZ

    

Sifu BEJNAR Romuald 5 duan (Korsze)
wing chun kung fu

  

Nazwisko i imię: BEJNAR Romuald
Data urodzenia: 15 stycznia 1968 roku
Miejscowość, w której mieszka: Korsze
Wykonywany zawód: urzędnik

Uprawiany styl: wing chun kung fu (od 1983 roku)
Posiadany aktualny stopień: 5 duan wing chun,

                      1 dan karate tsunami

Funkcja w Federacji:  członek dożywotni (od 2008)                    

Inne funkcje: prezes i główny instruktor Mazurskiego Centrum

                      Sportów i Sztuk Walki Wing Chun Quen Tao

 Korsze

                            

Krótka wypowiedź:

 

   Chciałbym podziekować człowiekowi, którego spotkałem na swojej drodze sztuk walki. Jest to Ryszard Murat – prezes Federacji, człowiek na którego zawsze można liczyć, który jednoczy ludzi, pomaga i wspiera.
   Nasza Federacja jest najlepsza pod każdym względem. Przede wszystkim jednoczy ludzi związanych ze sztukami walki. Ta Federacja to dobry wybór.

   

 logo

 

 

 

 

Sifu Romuald Bejnar 5 duan

prezes i główny instruktor

Mazurskiego Centrum Sportów i Sztuk Walki

Wing Chun Quen Tao

 Bejnar

wing chun 

 Wyżej i niżej archiwalne fotografie, przedstawiające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego wing chun, z udziałem głównych przedstawicieli tego stylu. Milan Prosenica,

Marek Stefaniak, Janusz Szymankiewicz, Artur Rychta, Romuald Bejnar i inni. 

wing chun

 

Bejnar

Sifu Romuald Bejnar 5 duan aktualnie z grupą swych najzdolniejszych uczniów.

 

 

Zwięzła biografia przedstawianej osoby:

 

Sifu BEJNAR Romuald 5 duan (Korsze)
wing chun kung fu

 

   Urodził się 15 stycznia 1968 roku w Bartoszycach.

 

   Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego, ale pracuje jako urzędnik.

 

   Sztukami walki zainteresował się w 1981 roku, poprzez niemiecki magazyn "Karate". Początkowo ćwiczył samoobronę, potem jiu-jitsu, karate kyokushinkai i wietnamski quen tao.

 

   Następnie postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zająć się stylem wing chun. Na przełomie 1983/1984 nawiązał kontakt z sekcją wing chun w Iławie i jej instruktorem Andrzejem Nelkowskim, który był uczniem sifu Marka Stefaniaka z Warszawy. Jeździł tam przez kilka lat na seminaria.

 

   W międzyczasie nawiązał kontakt z Arturem Rychtą z Warszawy i bliżej poznał sifu Marka Stefaniaka. Uczestniczył w różnych seminariach, między innymi z udziałem mistrza Milana Prosenicy i mistrza Leung Tinga. Skutkowało to egzaminami na coraz wyższy poziom i założeniem sekcji w Korszach, która początkowo podlegała sekcji w Iławie.

 

   W 1985 roku przez Radę Wojewódzką Ludowych Zespołów Sportowych został odznaczony brązową odznaką, a w 1987 roku srebrna odznaką za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury fizycznej, oczywiście w zakresie sztuk walki, ponieważ wtedy tylko tym się zajmował.

 

   W 1992 roku nastąpiło rozwiązanie polskiego oddziału wing tsun mistrza Leung Tinga. Mistrz Milan Prosenica zrezygnował z funkcji szefa i odszedł, jednocześnie zakładając własną organizację. Wówczas w Polsce nastąpił rozpad organizacji Leung Tinga, a instruktorzy zaczęli szukać swojej drogi wing chun.

 

   Romuald Bejnar ponownie nawiązał kontakt z mistrzem Milanem Prosenicą i jeździł na seminaria do Jugosławii, a potem Serbii.

 

   W 1999 roku Romuald Bejnar wyjechał na stałe do Niemiec. Tam nawiązał kontakt z sifu Lo Man Kam i ćwiczył pod jego okiem.

 

   W 2006 roku wrócił do Polski, wznowił treningi i powołał sekcję w Korszach. Nadal ćwiczył pod kierownictwem mistrza Milana Prosenicy i jeździł na prowadzone przez niego seminaria.

 

   W międzyczasie Romuald Bejnar zdał egzaminy na 1, potem 2, 3, a później (w 2012 roku) 5 stopień mistrzowski (duan).

 

   Następnie powołał organizację pod nazwą Mazurskie Centrum Sportów i Sztuk Walki Wing Chun Quen Tao i zaczął działać na rzecz tej organizacji.

 

   W 2008 roku wraz z tą organizacją przystąpił do Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z siedzibą w Warszawie.

 

   Ma za sobą 30 lat pracy w sporcie i 29 lat pracy w sztukach walki.

 

   Sifu Romuald Bejnar jest również trenerem kl. II w lekkoatletyce, instruktorem sportu w piłce nożnej, instruktorem rekreacji ruchowej w sportach siłowych oraz samoobronie. Instruktor Lo Man Kam Wing Chun Federation.

 

   Wielokrotnie odznaczany i nagradzany przez władze sportowe i władze miasta Korsze.

 

   Aktualnie utrzymuje stały kontakt z Federacjami: Lo Man Kam Wing Chun Federation oraz Wing Chun Martial Arts Association Sam Hing Fui Chan. Nie reprezentuje jednak żadnej z nich, lecz działa na rzecz własnej organizacji. 7 maja 2012 roku zdobył stopień 5 duan (dan) w Wing Chun Quen.

 

   Zamierza rozpocząć współpracę ze szkołą vinh xuan (wietnamskim nurtem stylu wing chun) i jego liderem wielkim mistrzem Nguyen Ngoc Noi 10 dan, który jest wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki oraz prowadzi w Polsce seminaria na wysokim poziomie.

 

   Mistrz Romuald Bejnar jest również instruktorem Karate Tsunami (ukończył kurs w 2011 roku), a 19 listopada 2011 roku na specjalnym szkoleniu w Honbu Dojo (Centralnej Szkole Karate Tsunami) w Warszawie zdobył w tym systemie mistrzowski stopień 1 dan i tytuł sensei (jap. 'mistrz - nauczyciel').

     

   Sifu Romulad Bejnar ćwiczy również sztukę walki japońskim mieczem ken-jutsu oraz dla zdrowia styl tai chi chuan.

   

 

   Inne informacje na temat sifu Romualda Bejnara oraz jego fotografie znajdziesz:
Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
1449198