4. Ryszard Murat 10 dan (Warszawa) – to znany lider środowiska karate w Polsce. Założyciel stylu karate tsunami. Autor wielu książek, z których jedna (tytuł polski "Karate dla początkujących i zaawansowanych"; wydawnictwo Książka i Wiedza, wydanie I - 2003, wydanie II - 2006; tytuł angielski "Karate for Beginners and Advanced", wydawnictwo Atlantic Publishers & Distributors, 2006) stała się bestsellerem światowym. Współzałożyciel trzech organizacji: Polskiego Związku Karate (w 1980 roku), Federacji Karate Tsunami – Renmei (w 1980 roku) i Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk Walki (1988-1989). Wychowawca wielu mistrzów karate tsunami z Polski i innych krajów.
5. NGUYEN Ngoc Noi 10 dan (Hanoi, Wietnam) - to lider stylu vinh xuan (wietnamskiej gałęzi stylu wing chun kung-fu) w Wietnamie. Posiadacz najwyższego stopnia mistrzowskiego w Wietnamie. Wychowawca wielu instruktorów w Wietnamie i Polsce. Autor szeregu podręczników z zakresu vinh xuan. Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki.
Jako swoistą ciekawostkę podajemy, że dwóch z wymienionych Prezydentów – Patriarchów: Tadeusz Kochanowski i Krzysztof Kondratowicz byli kolegami z tego samego roku studiów (1949 – pierwszego po wojnie) w AWF Warszawa.
Czterem pierwszym wielkim mistrzom (J.Brudny, T.Kochanowski, K.Kondratowicz, R.Murat) zaszczytny tytuł Prezydenta - Patriarchy Federacji przyznano jednogłośnie na Walnym Zjeździe Federacji, który odbył się w siedzibie Federacji w Warszawie 15 stycznia 2006 roku.
Udział w tym Zjeździe wzięło 40 najwybitniejszych mistrzów różnych stylów, posiadających najwyższe stopnie w Polsce. Reprezentowane były różne style i odmiany karate, jiu-jitsu, kung-fu/wu-shu, taekwondo, vo-quyen i inne. Informacje na temat tego Zjazdu przedstawiamy w artykule „Walny Zjazd Federacji 15 stycznia 2006 roku”, zamieszczonym w dziale: „Nowości i ogłoszenia”.
OFERTA DLA CIEBIE
UWAGA! Ty także możesz w przyszłości otrzymać zaszczytny tytuł Prezydenta – Patriarchy.
Uzależnione to jest od Twoich uzdolnień, wytrwałości i aktywności w zakresie :
-
podnoszenia swoich kwalifikacji,
-
szkolenia innych (prawdziwy wielki mistrz jest zawsze wychowawcą innych: uczniów, a zwłaszcza mistrzów) oraz
-
popularyzacji sztuk walki.
Uwierz jednak w swoje możliwości, bo takie masz stworzone w naszej Federacji. Nie obawiaj się trudności, krytyki czy zawiści ze strony zazdrosnych i niewiele znaczących pseudomistrzów. To są naturalne przejawy, że idziesz w prawidłowym kierunku.
Wzoruj się w tej dziedzinie na tych pięciu mistrzach, którzy – pomimo trudności i zawiści – już weszli w skład Rady Prezydentów – Patriarchów. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do nich jesteś w znacznie lepszej sytuacji, gdyż możesz liczyć na ich pomoc. Zapraszamy.